CYKL II

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Zawartość cyklu
expand_more ROZWIŃ WSZYSTKO
CZĘŚĆ 1
4 x movie 19 x cloud_download
Terapia akceptacji i zaangażowania ACT
Terapia akceptacji i zaangażowania należy do metod tzw. trzeciej fali terapii behawioralnej. Jest to forma pomocy koncentrująca się na myślach, emocjach i wrażeniach, kładąca największy nacisk na relację danej osoby z tym, co właśnie przeżywa. Ten rodzaj terapii skupia się na zwiększeniu u klienta elastyczności psychicznej, czyli miary radzenia sobie psychiki z trudnościami zarówno emocjonalnymi, jak i zewnętrznymi. Drugim jej celem jest zmiana unikowego sposobu radzenia sobie na akceptację rzeczywistości. Dzięki wykorzystaniu technik i narzędzi z zakresu terapii akceptacji i zaangażowania, m.in. matrycy ACT lub ćwiczeń z defuzji poznawczej zmniejszysz wewnętrzne cierpienie klienta zmagającego się z depresją, zaburzeniami obsesyjno- kompulsywnymi, zaburzeniami lękowymi, PTSD, zaburzeniami odżywiania czy wieloma innymi trudnościami psychicznymi. Dowiesz się, jak pomóc mu wyzbyć się tendencji do podążania za bolesnymi, negatywnymi emocjami i myślami. Poznasz sposoby oparte na doświadczeniu pomagające zwiększyć psychologiczną elastyczność i nawiązać nowy, zdrowszy kontakt z własnymi przeżyciami. Dowiesz się, w jaki sposób wzbudzić u klienta akceptację tych doświadczeń oraz co zrobić, aby zaangażował się w rozwijanie wyznaczonych sobie celów i cenionych wartości.
1. movie Terapia Akceptacji i Zaangażowania lock
2. cloud_download Terapia Akceptacji i Zaangażowania – wprowadzenie lock
3. cloud_download Elastyczność psychologiczna – model Heksafleksu lock
ROZWIŃ ( POZOSTAŁY 20 MATERIAŁY)
expand_more
CZĘŚĆ 2
10 x movie 11 x cloud_download
Ćwiczenia redukujące napięcie
Materiał informacyjny o ćwiczeniach wspomagających proces psychoterapii i skutecznie uwalniających od stresu, napięcia emocjonalnego i fizycznego oraz traumy. Ćwiczenia TRE®, po odpowiednim wprowadzeniu przez Providera, są idealne do samodzielnego stosowania w życiu codziennym przez specjalistę, dla budowania własnej odporności psychicznej. Są cennym narzędziem kształtowania autoregulacji opartej o kontakt z ciałem, wspierającej życiową równowagę. Ćwiczenia szczególnie korzystne są dla osób dotkniętych traumą i narażonych na wtórną traumatyzację, cierpiących na problemy ze snem, lęki, przytłoczonych codziennym napięciem lub narażonych na przewlekły stres.
1. movie Wprowadzenie lock
2. movie Krótka historia lock
3. movie Stres w pracy terapeuty lock
ROZWIŃ ( POZOSTAŁY 18 MATERIAŁY)
expand_more
CZĘŚĆ 3
1 x movie 19 x cloud_download
Terapia Dialektyczno-Behawioralna (DBT)
Terapia Dialektyczno-Behawioralna jest jednym z nurtów trzeciej fali terapii poznawczo- bahawioralnej. Powstała z myślą o osobach cierpiących z powodu zaburzeń osobowości typu borderline. Głównymi celami tej terapii są m.in.: zmiana zachowań stojących w sprzeczności zarówno z potrzebami klienta, jak i oczekiwaniami najbliższych i społeczeństwa oraz pomoc klientowi w zmianie jego środowiska w taki sposób, by stało się wspierające i pomogło utrzymywać postępy w realizacji terapii. Dzięki wykorzystaniu technik i narzędzi z zakresu terapii dialektyczno-behawioralnej zmniejszysz wewnętrzne cierpienie klienta zmagającego się nie tylko z zaburzeniami osobowości borderline, ale również z depresją (szczególnie w gronie osób starszych), z zaburzeniami osobowości dyssocjalnej, bulimią i nadmiernym objadaniem się. Nauczysz się łączyć metody z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej m.in. modyfikację poznawczą, ekspozycję i regulację emocji z uważnością, akceptacją oraz procesami dialektycznymi. Dzięki temu połączeniu udzielisz klientowi koniecznego psychicznego wsparcia, zwiększysz motywację, a także przy jego aktywnej roli wprowadzisz zmiany konieczne do poprawienia dobrostanu psychicznego.
1. movie Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT) lock 1
2. cloud_download Struktura terapii dialektyczno-behawioralnej lock 2
3. cloud_download Terapia dialektyczno-behawioralna – podstawowe pojęcia lock 3
ROZWIŃ ( POZOSTAŁY 17 MATERIAŁY)
expand_more
CZĘŚĆ 4
2 x movie 17 x cloud_download
Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna ISTDP
Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna łączy w sobie założenia dwóch szkół psychoterapii – szkoły psychodynamicznej, która czerpie z Freudowskiej teorii strukturalnej, oraz ze szkoły poznawczej i teorii przywiązania Jona Bowlby’ego. Oparta jest na trzech najważniejszych zasadach: intensywności, czyli na natychmiastowej koncentracji na problemie klienta, na krótkoterminowości i najszybszej możliwej drodze przechodzenia do sedna zgłaszanych trudności oraz na dynamice, czyli ciągłej uwadze skupionej na rozumieniu i rozwiązywaniu wewnętrznego konfliktu klienta. Wyposażysz się w umiejętności, dzięki którym w krótkim czasie określisz konflikt ogniskowy klienta, czyli najważniejszy wewnętrzny spór, na którego rozwiązaniu skupisz się podczas terapii. Dowiesz się, jak pracować z użyciem dwóch trójkątów wglądu i nauczysz się stosowania technik interpretacji, konfrontacji i identyfikacji, za pomocą których uświadomisz klientowi związki pomiędzy jego sposobem reagowania na impulsy i nieświadome uczucia a jakością relacji z najbliższymi.
1. movie Intensywna krótkoterminowa psychoterapia dynamiczna (ISTDP) lock
2. movie Fragment sesji ISTDP lock
3. cloud_download Rys historyczny lock
ROZWIŃ ( POZOSTAŁY 16 MATERIAŁY)
expand_more
CZĘŚĆ 5
1 x movie 18 x cloud_download
Terapia poznawcza oparta na uważności (MBCT)
Terapia poznawcza oparta na uważności bazuje na pojęciu i treningu Mindfulness, polegającym na nauce pełnej i świadomej obecności w danej chwili i miejscu oraz na świadomości własnego ciała i psychiki. Osiągnięcie tego stanu doświadczania umożliwia obserwowanie doznań płynących zarówno z wnętrza, jak i środowiska zewnętrznego. Odbywa się to bez automatycznego reagowania na nie, co powstrzymuje pojawienie się negatywnych myśli. Wiele badań naukowych wskazuje, że terapia ta jest skuteczna w leczeniu depresji, a także depresji opornej na leki. Nauczysz swoich klientów wchodzić w stan uważności, co wyraźnie poprawi ich stan psychiczny. Zyskasz wiedzę na temat niekorzystnych i dezadaptacyjnych schematów myślenia, dowiesz się w jaki sposób przekazać klientom sposoby na samodzielne rozpoznawanie przyczyn obniżonego nastroju i przerywanie schematów mogących wywoływać epizody depresyjne. Ponieważ terapia MBCT oparta jest na zaangażowaniu klienta, nauczysz się ją podtrzymywać i stopniowo zwiększać.
1. movie Terapia poznawcza oparta na uważności (MBCT) lock
2. cloud_download Czym jest mindfulness lock
3. cloud_download Mindfulness w dzisiejszym świecie lock
ROZWIŃ ( POZOSTAŁY 16 MATERIAŁY)
expand_more
CZĘŚĆ 6
Terapia Gestalt
Terapia Geatalt uznawana jest za alternatywę dla dwóch najpopularniejszych metod terapii: psychodynamicznej oraz terapii poznawczo-behawioralnej. Opiera się ona na założeniu, że człowiek może pokierować własnym losem, czerpiąc z zasobów własnego umysłu, ciała i emocji. W celu samodzielnego odnalezienia odpowiedzi na dręczące go pytania i znalezienia sposobu na poradzenie sobie z problemami, musi poszerzyć samowiedzę i zagłębić się we własne uczucia. Ten model terapii jest skuteczny w leczeniu depresji, nerwic, fobii, a nawet zaburzeń osobowości. Dzięki wykorzystaniu technik i narzędzi z zakresu terapii Gestalt, stworzysz z klientem relację bazującą na równości w komunikacji. Nauczysz się stosować dialog egzystencjalny zachęcający do podejmowania decyzji i dokonywania własnych wyborów, a także wiele innych technik, m.in. zasadę „teraz”, zasadę „ Ja i Ty”, kontinuum świadomości oraz dialog między różnymi częściami siebie.

Lista lekcji jest pusta

AUTORZY